ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM MAKİNALARI VE TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI PERSONEL HAREKETLİLİĞİ KAPSAMINDA ZİYARETİ


20.07.2022


ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM MAKİNALARI VE TEKNOLOJİLERİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANI PERSONEL HAREKETLİLİĞİ KAPSAMINDA ZİYARETİ


Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları ve Teknolojileri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdullah Sessiz ve Dr. Öğr. Üyesi M. Murat Turgut, Erasmus+ KA107 Personel Hareketliliği kapsamında Özbekistan’da Tashkent Institute of Irrigation, Mechanization and Agrotechnology  (TIIAME) bağlı olan Karshi Irrigation and Agricultural Technologies Institute’ne ders verme, ders alma ve bilimsel işbirliği ziyareti gerçekleşti.

Prof. Dr. Abdullah Sessiz tarafından, ev sahibi üniversitenin akademik personeline, doktora/yüksek lisans öğrencilerine ve lisans öğrencilerine ayrı günlerde olmak üzere ülkemizin, üniversitemizin ve fakültemizin tanıtımının yer aldığı bilgilendirme sunumlarının yanı sıra Türkiye’de Tarım ve Makinalaşma durumu ile Tarım Makinaları İmalat Sanayisi ile ilgili sunumlar yapıldı. 

Enstitü Rektörü ve Dış ilişkiler koordinatörü, Dış ilişkiler koordinatör yardımcısının katılımıyla iki kurum arasında gelecekte ortak doktora programı açma konusunda işbirliği olanakları geliştirme konusunda bir toplantı gerçekleşti. Bunların yanı sıra Dekan ve Bölüm Başkanlarıyla yapılan toplantıda Özbekistan ve Türkiye’nin tarım makinaları imalat sanayisinin gelişimi ve mevcut durumu ile Tarımsal mekanizasyon düzeyi hakkında ikili tartışmalar yapılmış olup gelecekte bu iki birim arasında işbirliği yapma konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.


Fotoğraf Galerisi